Kresba Hukvaldské restaurace Leoše Janáčka z 19. století (1870-1890)

Restaurace Hukvaldy: Původní dobová restaurace na Hukvaldech

Naše restaurace se nachází v komplexu budov, které svou historii sahají až do roku 1840. Restaurace již tehdy byla postavena čistě jako krčma, která stávala na strategickém místě u cesty pod středověkým hradem. Dochované obrázky a fotografie dokládají, kde u hostince byla tehdy konírna, kde byl vepřín apod..

Objekt by se dnes dal rozdělit na tři základní části:

1) dobová restaurační část se stylovým nábytkem, obložením, výzdobou, inventářem, která slouží jako restaurace pro každodenní pobyt hostů.

Fotografie Hukvaldské restaurace Leoše Janáčka z počátku 20. století (1920-1930)

Restaurační část se skládá ze tří místnosti: první místnost má čistě klenbový charakter s dominujícím krbem a sedával zde světoznámý hudební skladatel Leoš Janáček, druhá klenbovitá místnost je dnes již pod úrovní okolního terénu, což při pohledu z okna působí velmi zajímavě a třetí místnost s dřevěným obložením je doplněna stylovým nábytkem a obojí je starší více jak sto let.

2) velký a moderní sál s kapacitou až 90 osob, sloužící k uspořádání svatební hostiny, rodinné oslavy, firemního večírku či jiné společenské události. Celý sál má světlé dřevěné obložení, dřevěnou celoparketovou podlahu a nový dřevěný nábytek. Sál působí velmi příjemným, prosluněným a reprezentativním dojmem.

3) malý celodřevěný salonek s kapacitou cca 25 osob,a lze v něm pořádat menší oslavy, večírky či jen tak posedět.

V naší restauraci sedával před více jak 100 lety i světově uznávaný český skladatel klasické hudby Leoš Janáček, který zde měl a dodnes má svůj oblíbený stůl. Když si vyberete stůl, kde Leoš Janáček sedával, budete odměněni certifikátem, potvrzujícím, že jste seděli na stejném místě jako on.

Výzdoba v naší restauraci je vedena janáčkovským charakterem, najdete zde jeho podobizny a při cestě na toaletu si můžete například prostudovat původní Janáčkovy hudební textury.

Přijměte tímto pozvání do naší restaurace a věříme, že i vy si zde vyberete svůj oblíbený stůl a budete se k němu rádi vracet.